slajder_home_0033_instagram-post-3-kampania-salon-expert-09082017-1

Fryzjerstwo dla mnie


Fryzjerstwo dla mnie to sztuka ciągłego dążenia do perfekcji. To sztuka wydobycia najpiękniejszego efektu fryzury, jednocześnie podkreślającego charakter, oraz osobowość klienta.


Od samego początku mojej drogi związanej z fryzjerstwem kieruje mną pasja i chęć pozyskiwania nowych umiejętności, oraz indywidualnego spersonalizowanego podejścia do klienta. Traktuję swoją pracę jak misję tworzenia i przywracania swoim klientom pewności siebie, przez wydobywanie i podkreślanie tego co mają w sobie najlepszego.

Uważam, że dobry fryzjer jest jak chirurg plastyczny, potrafi zakamuflować lub wydobyć na światło dzienne rzeczy, które dają nam poczucie piękna i pewność siebie. Do świadczonych przeze mnie usług zawsze podchodzę kompleksowo. Ciągle szukam nowych technik i rozwiązań.

Fryzjer według mnie pełni nie tylko rolę usłużną (wykonania usługi na głowie), ale także rolę nauczycielską, czy dydaktyczno-edukacyjną, by nasz klient był świadomym odbiorcą i umiejętnie wykorzystywał przekazaną mu wiedzę na co dzień.

dyplom

Uprawnienia


Posiadam tytuł MISTRZA w zawodzie FRYZJER (numer dyplomu 934) nadany przez Lubelską Izbę Rzemieślniczą w 2011 roku. Posługuję się biegle maszynką, nożem chińskim, brzytwą oraz nożyczkami. Mam opanowane metody cięcia ślizgu, pióra i nieobca jest mi technika „poziom- pion”, oraz „warstwy pomarańczy”.


Fryzury jakie wykonuje można odnaleźć za kulisami największych pokazów mody w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie czy Mediolanie, gdyż na bieżąco uczęszczam na szkolenia do Akademii Loreal Professionnel. Uczę się bezpośrednio od prekursorów i fryzjerów, którzy te fryzury przygotowują na te pokazy, jak choćby: Jacek Bakaj, Tomasz Marud, Robert Kupisz, Filip Galas czy Jack Tatomir, który jest Honorowym Ambasadorem marki Loreal Professionnel.

Umiejętności udoskonalam regularnie biorąc udział w licznych szkoleniach, warsztatach i pokazach: szkolenia „LOOK & LEARN” czyli szkolenia z cyklu „patrz i ucz się” dały mi możliwość poznania profesjonalnych technik koloryzacji (Filip Galas, Jacek Howard), strzyżeń (Daniel Gryszke, Tomasz Marud, cykl szkoleń międzynarodowego programu H3), oraz upięć (Robert Kupisz, Jacek Rybacki, Daniel Gryszke); szkolenia techniczne takie jak „KLUCZ KOLORU” i „EKSPERT ZMIANY KOLORU” umożliwiły mi poznanie zaawansowanych technik koloryzacji i modyfikacji; szkolenia typu „EKSPERT PIELĘGNACJI”, „MAJIREL GLOW”, „INOA” pozwoliły mi zapoznać się z wszystkimi tajnikami, nawet tych ukrytych zalet Szkolenia te nauczyły mnie interpersonalnego doboru koloryzacji i pielęgnacji w sposób w pełni spełniający oczekiwania klienta; szkolenie „CONNECHION 3” (MARK WODLEY) pozwoliło mi odkryć nowe rozwiązania i techniki fryzjerskie; by lepiej zrozumieć klienta, jego potrzeby i obawy odbyłam również szkolenie z „ BARW KOMUNIKACJI” w Akademi Warszawskiej i szkolenie „KOMUNIKACJA W OBSŁUDZE KLIENTA” opracowane przez Jagodę Wąsowską. Dopełnienie całokształtu postrzegania klienta, jego typu urody, charakteru osobowości, preferencji pracy, którą wykonuje i doboru spójnej fryzury udoskonaliłam na szkoleniu u Pani Dominiki Zaborowskiej („KONIEC Z MODĄ, CZAS NA STYL”).

slajder_home_0032_instagram-post-5-kampania-salon-expert-09082017-1

Moje podejście do klienta


Przed każdą koloryzacją przeprowadzam analizę kolorystyczną czyli indywidualny dobór koloru, kształtu i stylu fryzury w stosunku do typu urody i charakteru klienta. Źle dobrane ubranie można szybko zmienić. Makijaż poprawić. Z fryzurą jest już trudniej. Sprawia to, że jako fryzjer-stylista ponoszę większą odpowiedzialność i nie mogę sobie pozwolić na popełnienie błędów.


Jestem fryzjerem, który rozmawia z klientem przed wykonaniem usługi aby dobrze zrozumieć jego potrzeby. Usługa u mnie zawsze zaczyna się od dokładnego wywiadu, nie wystarczy mi informacja, że klientka chce zmienić kolor włosów. Wspólnie ustalamy czy chodzi o jasny czy ciemny, ciepły czy chłodny, żywy czy spokojny, globalny czy refleksy baleyagu.


Zawsze znajduję czas by przeprowadzić szczegółowy wywiad: „ co było, co jest, co chciała by Pani osiągnąć”. Omawiam przy tym możliwości jakie mamy, rozwiewam obawy (np. „czy Ja sobie poradzę potem z układaniem, czy będę mogła je spiąć?”, itp.). Informuję klienta krok po kroku co zamierzam zrobić, dlaczego i jaki da to efekt. Podpowiadam również jak powinno się dbać o tę fryzurę, uczę kilku „trików” by ułożyć ją zawsze na 2-3 sposoby („do pracy”, „na wieczór”, „na imprezę”, czy „do sprzątania”).

slajder_home_0024_PRO LONGER post 11 jpeg

Moja dewiza - "Jeden klient, jeden czas"


Dlatego dla swoich klientów zawsze mam czas na spokojną i pełną analizę, oraz zapoznanie się z marzeniami, ale także obawami co do usługi. Osoba siedząca na fotelu jest w danej chwili najważniejsza, jedyna i wyjątkowa. Nie ma dla mnie nic w „miedzy czasie”.Całą moją wiedzę, doświadczenie zawodowe i uwagę poświęcam tylko tej jednej osobie. Klient przychodzi do eksperta, który ma mu doradzić, potwierdzić dobry wybór, lub odwieść od pomysłów szkodzących urodzie. W mojej pracy nie kieruję się tylko intuicją, gdyż niestety ona lubi nas zawodzić, ani także rutyną ponieważ zabija kreatywność i pasję.

Wychodzę ze stereotypu że każda blondynka to „wiosna”, a każda brunetka to „zima”.Strzygąc i czesząc nie tylko robię to dokładnie dążąc do perfekcji, ale przede wszystkim wnikliwie przyglądam się klientowi przed podjęciem decyzji co do kształtu i długości fryzury. Analizuję stan i kondycję włosów czy jest wystarczający do wykonania upragnionej fryzury.

Oceniam cechy urody, takie jak rozstaw i wielkość oczu, kształt podbródka czy nosa, budowa karku, proporcje. Mój klient to nie tylko głowa, ale i sylwetka. Myślę o fryzurze tak by proporcje te się wyrównywały i tworzyły całość.

Jako ekspert i mistrz fryzjerstwa wiem jak za pomocą fryzury pomóc wykreować swojemu klientowi wizerunek. Podczas pierwszej konsultacji rozmawiam z klientem o tym, co nosi na co dzień, ile ma czasu na pielęgnację i układanie fryzury, oraz jak chciałby być odbierany przez otoczenie. Osobisty styl i wykonywany zawód mają ogromny wpływ na dobór kształtu i koloru uczesania.

slajder_home_0007_cennik

Produkty na których pracuję


Dobrze poznany produkt pozwala wydobyć 100% efektu, który chciał nam przekazać producent. Dlatego pracuję tylko na najlepszych, najwyższej jakości kosmetykach firmy LOREAL PROFESSIONEL, która od ponad 100 lat dba o jakość swoich produktów.

Zachęcam moich klientów do korzystania tylko i wyłącznie z oryginalnych produktów, gdyż nawet jeśli wydają się one na pierwszy rzut oka droższe to w przeliczeniu na ekonomię stosowania i długość na jaką nam one wystarczają wychodzą podobnie cenowo. Natomiast efekt jaki daje renomowany i markowy produkt (miękkość, świetlistość, regenerację od pierwszego użycia i przepiękny delikatny zapach, który pozostaje na włosach otulając je jak najlepsze perfumy) dostajemy poniekąd GRATIS 🙂

W trakcie diagnozy włosa i po zakończeniu usługi zawsze wspominam o możliwości dodatkowej regeneracji, gdyż w swej ofercie mam nie tylko takie zabiegi jak: Smartbond, polerowanie włosów czy Steampood (pro-kreatynowa stylizacja włosów), ale i również szeroką gamę produktów Serie Expert.

Na koniec usługi informuję klienta jeszcze jak może efekt zatrzymać na dłużej, czym pielęgnować, oraz w jaki sposób układać włosy. Lubię dzielić się moją wiedzą z klientami, więc każdy korzystający z moich usług wyjdzie ode mnie z salonu nie tylko z piękną i zadbaną fryzurą, ale także będzie bogatszy o informacje jak dbać, pielęgnować i układać włosy.